Larp a já

Poslední rok mě někteří z mých blízkých považují ještě za většího blázna než kdy dřív. Jasně, vždycky jsem byla trochu divná. Zalezlá. Samotářská. Kamarádi nade mnou dávno zlomili hůl a rodičům dělal můj neživot v zajetí čtyř zdí vždycky trochu starosti.
Ale před rokem se cosi změnilo a ze mě se v některých očích stal ještě větší podivín. Objevila jsem larpy.

Že existují, to jsem tak nějak tušila již delší dobu, ale byly na úplném okraji mého vědomí, zařazeny u činností jako třeba jarní úklid. Fajn věc, která mě moc nezajímá, a rozhodně se do ní nikdy nepustím.

Nemám zdání, co mě to minulý rok přibližně touhle dobou popadlo. Na Facebooku se objevila možnost jet na na larp hned teď a já po ní bez přemýšlení sáhla. A to mi vlastně celkem dost změnilo život.  Nejenže jsem poznala docela dost fajn lidí, ale také jsem se během chvilky stala člověkem, kterého by mé staré já skoro nepoznalo.

Předtím jsem za celý svůj dospělý život nos z domu vystrčila tolikrát, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky. To, že bych jela sama na víkend mezi cizí lidi, pro mě nebyla možnost. Ani teď nejsem zrovna ten nejsociálnější extrovert v okolí, ale těch víkendů, co trávím doma, výrazně ubylo.  A také už vím, že toho dokážu podstatně víc, než jsem si dokázala představit.

Co že to ty larpy jsou?

Larp je příležitost vyzkoušet si věci, které jinak nezažijete. Můžete se stát legionářem na cestě domů, členem gangu v postapokalyptickém světě nebo třeba moderním upírem. Larpů je spousta druhů a nabízejí nepřeberné množství příležitostí stát se někým jiným. Larp poskytuje spoustu možností, ale o tom se tu rozepisovat nechci. Co chci říct je to, že se (často) jedná o silné zážitky, které stojí za to si prožít. A to mě vede k odpovědi na otázku, proč to vlastně hraju.

Hlavní důvod je prostě ten, že je to skvělá zábava! Ale asi bych to mohla i trochu rozepsat. 🙂
Tolikrát jsem si při čtení dobrého příběhu přála zažít ho aspoň chvíli na vlastní kůži. A přesně to larpy umožňují. Nabízejí únik od reality, ale potřeby od reality utíkat mě zbavily. Nechají mě prožívat věci, které jsou v mnoha případech (naštěstí) nemožné A sem tam se stane, že o sobě jejich prostřednictvím zjistím věci, které bych snad ani vědět nemusela.
Zkrátka a dobře jsem vám chtěla říct, že jestli máte rádi dobré příběhy a silné zážitky, měli byste si to zkusit taky. 🙂

cave 11705422_1726264350951289_2926463472421809155_o

(Foto: Cave Canem, fotografie Karel Křemel
Kmeny, fotografie EXPit thru lens)

 

Pokud se rozhodnete do larpového dobrodružství skočit po hlavě, budete potřebovat nějakou tu výbavu. Při nejmenším spacák a nějaké to termoprádlo. Já jsem si na nákupy vybrala Affekt a můžu ho s klidným srdcem doporučit. 🙂