Spieder web

Chyceno v pavučině – srpen

Má oblíbená zákoutí internetu většinou vydávají taková týdenní shrnutí toho, co se odehrálo a co jejich autory zaujalo. Já vás o ně také neochudím, ale budou trochu jiná. Budou se tu objevovat jenom jednou měsíčně a nebudou obsahovat dechberoucí novinky, ale mišmaš věcí, které mě během měsíce zaujmou. Časem se tomuhle měsíčníku určitě vytříbí koncept, a kdo ví, možná se z něj stane i týdeník.

Jídlo pro mozek

Highbrow znám už delší čas, ale až teď jsem ho začala naplno využívat. Od doby, co jsem to s ním zkoušela naposledy, se v něm objevily nové užitečné funkce, třeba nastavení evropské časové zóny nebo testy osvěžující paměť po zakončení každého kurzu.

highbrow

A o co že vlastně jde? Highbrow je vzdělávací newsletter. Každých deset dní si na webu vyberete téma, které vás zajímá, a druhý den vám k ranní kávě začnou do schránky chodit krátké e-maily o vybrané záležitosti. Výběr se stále rozšiřuje, na pár měsíců vás určitě zabaví. No, však se podívejte sami.

Věděli jste, že…

Vás mluvení s cizími lidmi udělá šťastnějšími?
Alespoň podle experimentu, ve kterém se pár vědců potulovalo po nádraží, přičemž oslovovali kolemjdoucí cestující a žádali je o to, aby svou cestu do práce provedli podle jejich pokynů. Jedna skupina dostala za úkol ve vlaku navázat konverzaci se spolupasažérem, druhá měla mlčet a třetí se měla chovat stejně jako obvykle. V cíli pak cestující vyplnili dotazník s otázkami na to, jak si cestu užili a jak se teď cítí. Cestu i svou celkovou spokojenost nejlépe hodnotili ti, kteří měli za úkol navázat konverzaci.

Víte, kde jsem se to dozvěděla?

highbrow2

Každopádně moje osobní zkušenosti říkají přesný opak. Shodou náhodou mě během srpna oslovilo několik cizích lidí. Teda, oslovilo není nejpřesnější výraz, prostě na mě začali z ničeho nic mluvit. Což o to, mluvili zajímavě. Jestli polovina toho, co říkali, byla pravda, klobou dolů. Ale mě to rozhodilo natolik, že jsem z toho byla nesvá ještě druhý den.

Jídlo pro (d)uši

Tak jestli tady mám vybrat jenom jednu věc, tak to teda potěš…
Ale tenhle měsíc mám vlastně vybráno. Můj sice ne jediný, ale rozhodně největší objev je skupina Russkaja. Co by mohlo být špatně na ruské metalové skupině se silným nádechem ska? 🙂

Hláška měsíce

WriteMonkey. Stálá studnice humoru a nihilismu.

hláška

 

Materiální zhůvěřilosti

Tenhle měsíc sem rozhodně patří pražské bistro a e-shop s paleo stravou, Nutric. V úterý jsem totiž naprosto zpackala večeři – a společně s ní i oběd na druhý den. Už jsem byla hrůzou bez sebe, že kvůli tomu ve svém Whole30 neuspěju, ale pak jsem si vzpomněla na tenhle šikovný podnik, který má sice otevřeno jen ve všední dny do šesti, ale zato rozváží jídlo po celé Praze. Uf. Záchrana na poslední chvíli. Doufám, že se mi tam brzy podaří dorazit osobně.

guláš

Hmmm, gulášek!