Pavučina v trávě

Srpnové úlovky z mé pavučiny

Co všechno se urodilo v srpnu tak suprového, že se to zapletlo do mé pavučiny zájmů a do dnešního dne se to nevymotalo? Vlastně nic moc, ale těch pár věcí, co tu se mnou, uvízly stojí za to.

Duolingo

Tuhle srandičku na učení jazyků znám už minimálně šest let a stejně dlouho se její pomocí snažím naučit španělštinu. Ale protože jsem to já, končí to tak, že zapomenu jednou, podruhé a pak se k tomu vrátím po roce. Letos jsem Duolingo znovuobjevila dokonce po třech letech.

Duolingo sova

Pozor, sova!

Překvapilo mě, kolik si toho z minulosti pamatuju. A ve skutečnosti se v tomhle kole tu španělštinu učím už třetím měsícem. Je to super, baví mě to, už to dokonce začíná být trochu výzva. Jediné, co mi chybí, jsou parťáci, se kterými bych si mohla poměřovat… úspěchy.

Připojíte se? Pokud pokulháváte v angličtině, Duolingo vás už zvládne naučit i tu.

Na druhou stranu teď, když si se mnou nechce nikdo hrát, aspoň neustále vyhrávám. 🙂

Doller

Motivační diář Doller jsem objevila před rokem, dnes však konečně využívám celý jeho potenciál. Kdysi jsem psala o Passion Planneru a slibovala jsem srovnání těchto dvou diářů, které se tu objeví co nevidět. Doller si totiž nedokážu vynachválit a rozhodně si zaslouží i samostatný článek. Kromě Dolleru používám ještě několik Moleskinů. Opravdu. Po těch letech, co jsem je syslila, nakupovala a přála si je ke všem možným příležitostem, je fakt používám. Možná je to i tím, že ve třiceti už je ta externí paměť opravdu nezbytná? 🙂

Podzimní zamyšlení a výzva, které nejde odolat!

Konečně je tu podzimní počasí. Neberte mě špatně. Miluju rozpálené léto i rozmarné jaro. Dokonce i se zimou máme většinou celkem přátelský vztah (jen kdyby nebyla tak studená). A co je na podzimu nejlepší?

No přece pečení!

Už se nemůžu dočkat, až si letos znovu upečů svůj oblíbený jablečný koláč.

Cítím, že letošní pozdim bude jeden z těch nejlepších, a nemůžu se ho dočkat.

Každopádně, pojďme na tu slibovanou výzvu.

V srpnové pavučince se mi totiž chytnula ještě jedna zajímavá věc. Jmenuje se Hero clan.

Kdepak, nejedná se o žádnou browserovou hru, je to mnohem lepší. Lidé z Hero clan chtějí pomáhat a chtějí pomáhat společně s námi všemi. Pokud chcete čas od času vytrhnout trn z paty třeba nějaké neziskovce, ale nemáte na nové projekty čas, můžete se u Hero clan zaregistrovat a prozradit o sobě, co umíte. Pokud se najde někdo, kdo potřebuje hodinku dvě vaší pomoci, lidé z Hero clan se vám obratem ozvou. A co z toho budete mít?

No přece skvělej pocit!

Já už se registrovala a nedočkavě případnou spolupráci vyhlížím. 🙂

Srpen v kostce

Přestože už nedržím Whole30 a občas si i v rámci primal trochu zařádím a dám si sem tam nějaké to pivo nebo domácí pečivo, mám dojem, že ta slavná „tygří energie“ na mě po měsíci neskutečné únavy konečně dopadá. Je to boží a doufám, že to dnes není pouze náhoda.

Jak už jsem psala na začátek, za srpen a celkově poslední měsíce toho tolik není a to, co je, asi není kdo ví jak kulervoucí. Přesto se k téhle tradici jakéhosi měsíčního shrnutí po roce vážně ráda vracím a jsem zvědavá, co se urodí za září.

Jestli vůbec něco, protože jsem dostala dárek, po kterém jsem dlouho toužila, ale slabším povahám dovede solidně zamávat se životem. 🙂for the horde medailon

Paleo koláčky z chia semínek

Životní styl primal o kterém jsem psala v jednom z nedávných článků, mi pořád vyhovuje. Nemusím se tolik stresovat, že si čas od času nemůžu dát pivo nebo nějakou tu dobrotu a přitom stále pomalu, ale jistě, cosi z toho hrozného špeku začíná pomalu mizet.

Navíc jsem objevila poměrně levná chia semínka, takže teď ujíždím na rychlé svačince plné sacharidů i bílkovin. Největší výhoda těchto paleo sušenek je jejich neuvěřitelná jednoduchost.

Co na ně budete potřebovat?

2 banány
1 lžíci chia semínek
půl hrnku mletého kokosu
teplou vodu

Můžete také přidat
skořici
kakao
ořechové máslo
ořechy / semínka
zkrátka téměř cokoliv, na co máte chuť 🙂

Postup je extrémně jednoduchý. Rozehřejte si troubu asi tak na 200C°. Chia semínka odmočíte ve vodě (nebo mléku podle vašich preferencí).
V mixéru smícháte banán společně s kokosem, přidáte semínka a ostatní ingredience, na které máte chuť.
Osobně často používám arašídové máslo nebo kakao. Často přitom také myslím na Pejska a Kočičku, protože jsem schopná naplácat tam páté přes deváté a všichni moc dobře víme, jak to končívá.
Koláčky se pečou kolem dvaceti minut, pak je otočte a pět minut je dopečte ještě z druhé strany.

Jupí, hotovo!

Chia koláčky jsou super zvlášť před ranním cvičením a hlavně jako rychlá svačinka po něm. Je v nich spousta sacharidů a energie, takže se hodí na takové to rychlé zasycení, ale na velké tláskání se to moc není. Ne že by k tomu nesváděly. Jo a nezapomeňte je schovat do ledničky, nebo vám moc dlouho nevydrží.